„MARZYCIELSKA POCZTA” 19.11.2019 r.

25 listopada 2019
„MARZYCIELSKA POCZTA” 19.11.2019 r.

Naszej młodzieży nie trzeba było długo namawiać, ani zachęcać do wzięcia udziału w Marzycielskiej Poczcie. Mieszkańcy bursy na hasło „pomoc dla innych” bardzo chętnie biorą udział we wszystkich organizowanych akcjach. Na wtorkowym spotkaniu została omówiona idea Marzycielskiej Poczty i wspólne redagowanie kartek i listów do chorych dzieci.

Mimo, że Marzycielska Poczta powstała pod koniec 2009 roku, jej początki sięgają nieco wcześniej. Tomek Chmiel – założyciel Marzycielskiej Poczty – opisał pomysł utworzenia tego typu akcji w Polsce na swoim blogu, zachęcając czytelników, by do niego dołączyli. I w ten sposób po jakimś czasie zgłosiła się Weronika Mazurkiewicz, wówczas 17- letnia wolontariuszka, z którą wspólnym wysiłkiem znaleźli pierwsze dzieci i uruchomili akcję.

Taka forma pomocy była wówczas w naszym kraju czymś nowym, gdyż działanie inicjatywy nie opierało się na wsparciu finansowym dzieci, jak większość dotychczasowych akcji charytatywnych w Polsce. Idea „Marzycielskiej Poczty” polegająca na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą, szybko się jednak przyjęła i teraz jest to jedna z najpopularniejszych tego typu akcji na świecie.

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.
Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci słyszymy, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent.

Zajęcia prowadzi pani Sylwia Herba i pani Justyna Konarska.