Akcje charytatywne

WOLONTARIUSZE GOTOWI DO DZIAŁANIA.

Od początku roku szkolnego wiedzieliśmy, że będziemy działać na rzecz innych.

Kilka spotkań organizacyjnych, ustalenie planu, podpisanie umowy wolontariackiej a zapał wychowanków dalej nie mijał. 14 listopada szybka akcja i wolontariusze zebrali pieniądze na słodkości dla naszych podopiecznych. W poniedziałek 18 listopada poszliśmy na pierwsze spotkanie do dwóch stargardzkich placówek opiekuńczo-wychowawczych i już w tym tygodniu ruszyliśmy z regularnymi odwiedzinami. Pomoc w nauce, wspólne spędzanie czasu to nasze główne zadania. Bo najważniejsze jest „być przy drugim człowieku”.

I działamy dalej. Przed nami wsparcie dla schroniska w Kiczarowie i odwiedziny w DPS w Dolicach. Trzeba się dzielić tym, co w nas jest najlepsze.

R. Kamińska


Bursa pomaga – Akcja MIŚ

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 25.11.2019 R.

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie. Są miejsca, w których ten dzień jest wyjątkowo celebrowany i są to przede wszystkim żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale. Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania w tym dniu wielu akcji dobroczynnych np. zbiórek zabawek na rzecz potrzebujących dzieci.

Bursa włączyła się w akcję i przez cały wrzesień, aż do 22 listopada organizowana jest zbiórka zabawek, pluszaków w celu przekazania ich na rzecz potrzebujących dzieci. Z uwagi na zebranie dużej ilości misiów oraz gier, zabawki zostały przekazane do Domu Samotnej Matki w Stargardzie.

Dziękuję wszystkim osobom za zaangażowanie.

Organizator akcji: wychowawca Sylwia Herba


Zakrętki dla Milenki i Kornelki

Kontynuując akcję charytatywną „Wybiegajmy dzieciom uśmiech”, społeczność bursy dołączyła do zbierania zakrętek na rzecz Kornelki i Milenki. Wychowankowie, w zamian za woreczek zakrętek, mogli wylosować różne gadżety: piłki plażowe, smycze, kubki czy też zwolnienie z czasu nauki. Zakrętki pozyskano także w wyniku segregacji prowadzonej na terenie bursy. Swoje zbiory dorzucili również pracownicy. W czwartek 13 czerwca ekipa młodzieży spakowała zakrętki i przekazała wszystko do zainteresowanych.

Koordynatorem akcji z ramienia młodzieży była Karolina Grenda.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali.

wych. Renata Kamińska


Decyzją Młodzieżowej Rady Bursy, w roku szkolnym 2015/16, pieniądze zebrane podczas akcji charytatywnych oraz które udało nam się zebrać ze sprzedaży nakrętek, zostały przekazane na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Stargardzie.


towarzystwo-opieki1

TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE ODDZIAŁ W STARGARDZIE SERDECZNIE DZIĘKUJE ZA WPŁATĘ DAROWIZNY NA POMOC DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT.

Poniżej pełen tekst podziękowań:

Podziękowanie dla Młodzieżowej Rady Bursy


„Człowiekowi najbardziej potrzeby jest drugi człowiek”. 

Wierząc w sens tych słów, w Bursie Szkolnej w Stargardzie podejmowane są działania w ramach wolontariatu. Ta dobrowolna i świadoma praca na rzecz innych, to między innymi regularne odwiedziny w Placówce opiekuńczo – wychowawczej nr 2, gdzie dziewczęta pomagają dzieciom odrabiać zadania domowe, wspólnie spędzają czas wolny. Zorganizowały również w bursie zbiórkę na prezenty mikołajkowe.

W grudniu wybraliśmy się z odwiedzinami do DPS w Dolicach. Pojechaliśmy ze słodkimi prezentami dla każdego pensjonariusza, ale i my zostaliśmy obdarowani ręcznie robionymi pudełeczkami. Był to pięknie spędzony czas z drugim człowiekiem. Czas rozmów, wspomnień, cierpliwości, wyrozumiałości, śpiewu, radości i wzruszenia.

Włączyliśmy się również do akcji charytatywnej „Wybiegajmy dzieciom uśmiech”. Główny, szczytny cel to wsparcie chorych dziewczynek: Kornelki i Milenki. Dlatego też grupa młodzieży wraz z Panią dyrektor, udała się do Ciacho Caffe. Część pieniędzy za zakupione kawy od razu została przekazana na rzecz dziewczynek. W bursie zbierane są również zakrętki, które przekazane zostaną na rzecz Kornelki i Milenki.

Jakie korzyści płyną z takich działań? Zawsze zyskują dwie strony. I potrzebujący i pomagający. Dlatego działamy dalej.

Renata Kamińska


Bo czas poświęcony drugiemu człowiekowi jest najważniejszy.

Taka myśl nam przyświecała, gdy kolejny raz jechałyśmy do DPS w Dolicach.

Nieważne 35 stopni na termometrze, bus bez klimatyzacji, wyboiste drogi, dwa kilometry marszu w pełnym słońcu. Ważne, że na miejscu wszyscy się ucieszyli na nasz widok, że poznali, że czekali. Był śmiech, były żarty. Dziewczęta odwiedziły w pokojach tych pensjonariuszy, którzy nie mogli przyjść do świetlicy. Dały z siebie to, co najcenniejsze… swoją obecność, zwyczajną rozmowę, uśmiech. Dostały wdzięczność.

I chcą dalej działać więc podpisały umowy wolontariackie i umówiły się na spotkania w czasie wakacji. A my z bursą wracamy w nowym roku szkolnym.

https://dpsdolice.org/wolontariat-z-bursy-stargard

wych. R. Kamińska


Wolontariat – dom dziecka

Koniec roku szkolnego wymusza na nas zawieszenie niektórych przedsięwzięć chociażby takich, jak wolontariat w zaprzyjaźnionej z nami placówce opiekuńczej. Pięć naszych wychowanek regularnie, co czwartek pomagało w nauce, czy też wspólnie z dziećmi spędzało czas wolny. Nawiązały się znajomości, bliższe relacje. Na ostatnie spotkanie dziewczęta poszły z niespodzianką, ponieważ społeczność bursy złożyła się, żeby swoim podopiecznym osłodzić trochę przerwę wakacyjną. Pogoda sprzyjała i był jeszcze czas na wspólną zabawę na świeżym powietrzu. I mamy nadzieję do zobaczenia po wakacjach  🙂

wych. Renata Kamińska