Zabawa koła sportowego.

7 maja 2020
Zabawa koła sportowego.

Obecnie realizowane jest wielkie przedsięwzięcie z umieszczaniem w przestrzeni okołoziemskiej satelit  Starlin firmy SpaceX miliardera i właściciela marki Testa – Elona Muska. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do Internetu na całym świecie – również w miejscach, w których dostęp jest niemożliwy lub poważnie ograniczony. Satelity można obserwować gołym okiem spoglądając nocą w niebo, odróżniają się od innych obiektów widniejących w przestrzeni kosmicznej. Ponadto w maju można oglądać na niebie piękne widowisko- deszcz meteorów tzw. rój eta Akwarydy, który w nocy z 5 na 6 maja osiągnął swoje apogeum i w ciągu jednej godziny możliwe było zaobserwowanie nawet do 60 spadających gwiazd. Zjawisko będzie można obserwować aż do końca maja. Prędkość jaką osiągają „spadające gwiazdy”, to około 66 km/s.
W nawiązaniu do kosmosu i gwiazd postanowiliśmy wykonać „gwiazdę – ziemską” gimnastyczną, jako drugie wyzwanie sportowe. Nasz obecny zakręcony świat, musi wrócić ponownie do normalności, do pozycji zdrowej dla wszystkich, aby nasze ciała i umysły prawidłowo funkcjonowały. Oczywiście ćwiczenie musi być poprzedzone solidną rozgrzewką.
Wyzwanie sportowe nr 2. Przerzut bokiem – „gwiazda”.

Z postawy przodem do kierunku ruchu, wznosimy ramiona w przód w górę z jednoczesnym wznosem jednej nogi w przód. Wykonujemy krok w przód z jednoczesnym opadem tułowia oraz zamachem wyprostowaną nogą w tył. Ręce opieramy bokiem do kierunku wykonywania ćwiczenia, przechodzimy przez fazę stania na rękach, nogi są w pozycji rozkrocznej. Tułów musi być wyprostowany i usztywniony. W tej fazie następuje odepchnięcie kolejno ramion aż do lądowania w rozkroku z ramionami uniesionymi w górę na zewnątrz. Cały element należy wykonać dynamicznie, tak by przesunąć się jak najdalej w płaszczyźnie czołowej. Zobaczcie jak nam to wyszło. Powodzenia.