Nawyki ludzi sukcesu

5 maja 2020
Nawyki ludzi sukcesu

11 NAWYKÓW LUDZI SUKCESU

Dlaczego ludzie odnoszą sukces? Czy jednym nieustannie towarzyszy szczęście, podczas gdy inni mają wiecznego pecha? Nic bardziej mylnego… Nasz sukces zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Wszystko zaczyna się i kończy w naszej głowie, dlatego niezmiernie ważne jest, aby umieć wypracować w sobie sukces. To ciężka, ale bardzo owocna praca.

 

 

Oto lista czynności, które przyczyniają się do osiągania sukcesów:

 

 1. Mów do siebie

Ludzie sukcesu każdego dnia przypominają sami sobie o tym, że są mądrzy, niesamowici i skuteczni. Jest to doskonałe ćwiczenie dla mózgu, ponieważ nie ma on pojęcia o tym, że jesteś wyjątkowy. Należy mu o tym powiedzieć i w końcu uwierzy w to tak samo, jak Ty.

 

 1. Rozmawiaj z ludźmi sukcesu

Zadawaj im pytania:

 • Co zrobili, aby być w tym miejscu, w jakim aktualnie się znajdują?
 • Jakich mogliby udzielić porad i wskazówek?

Utrzymuj z nimi stały kontakt, żeby czerpać od nich nowe pomysły

 

 1. Myśl tylko pozytywnie

Wydaje się być trudne, ale jest to jak najbardziej wykonalne. Ludzie sukcesu postrzegają rzeczy zawsze w pozytywnym świetle, skupiają się na pozytywach. Nigdy nie patrzą na sprawy negatywnie, nawet jeśli są to ogromne wyzwania, czy duże rozczarowania.

 

 1. Planuj, planuj i jeszcze raz planuj

Ludzie sukcesu posiadają kalendarze, w których zapisują wszystkie istotne sprawy na każdy dzień tygodnia. Zdecyduj, co pragniesz robić i zapisuj to na dane dni.

 

 1. Trzymaj się harmonogramu

Rób plan i wypełniaj wszystkie przedziały czasowe, w każdym wpisz tylko jedną rzecz do zrobienia. Np. jeśli w dany dzień, o przykładowo godzinie 15 masz zaplanowane jakieś działanie- trzymaj się tego. Tak jak nie przegapiłeś wizyty u lekarza, tak nie przegap tego co zaplanowałeś. Twój osobisty sukces jest tak samo ważny jak  Twoje zdrowie.

 

 1. Sprawdzaj na bieżąco

Łatwo jest mieć wielkie marzenia i cele, ale trzeba również sprawdzać czy można je osiągnąć, w jaki sposób można to zrobić i co jest potrzebne, żeby to zrobić. Z dnia na dzień wszystko się zmienia, dlatego należy być na bieżąco z najnowszymi trendami i wydarzeniami.

 

 1. Jeśli plan zawiedzie- zaplanuj porażkę

Powinieneś mieć plan albo co najmniej pomysł, co chcesz zrobić oraz określić etapy, które są niezbędne, aby to osiągnąć. Stwórz więc plan i sprawdź, czy jest on realny oraz odpowiedni właśnie dla Ciebie.

 

 1. Relaksuj się

Ludzie sukcesu znajdują czas, żeby odseparować się od stresu i codziennej ciężkiej pracy. Takie działanie jest niezbędne dla każdego i powinno odbywać się codziennie, aby oczyścić umysł, zrelaksować się i zregenerować siły.

 

 1. Ćwicz

Utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej i bycie zdrowym jest niezbędnym elementem, aby być człowiekiem sukcesu. Bieganie, Joga, Pompki mogą sprawić, że odniosę sukces? Oczywiście, ponieważ to nie tylko trening Twojego ciała, ale także mózgu i nastroju. Cała energia, którą uzyskasz za pomocą ćwiczeń może być wykorzystana do dalszej pracy, kreowania nowych pomysłów oraz do bycia szczęśliwszym.

 

 1. Prowadź pamiętnik- dziennik wydarzeń

Z jakiegoś powodu wielu z nas ma trudności z prowadzeniem pamiętnika, ale jest to naprawdę ważne. Spisuj swój dzień: jak było? Czy było dobrze, czy źle, czy może nawet beznadziejnie?

Twój dziennik może być także dziennikiem wdzięczności: za co jesteś wdzięczny każdego dnia, co dobrego Cię spotkało. Zapisywanie Twoich przeżyć to osobista sprawa, dlatego pisz na co masz ochotę, byle codziennie.

 

 1. Uwierz w siebie!!!

Ludzie sukcesu nie mają cienia wątpliwości, że wiara, którą posiadają, zaprowadzi ich do sukcesu. Osoby te są bardzo zdeterminowane, aby odnieść sukces i przypominają sobie o tym codziennie. Posiadają dużą wiarę i zaufanie do siebie.

Miej wiarę, zasmakuj sukces, wierz w siebie i nie daj się powstrzymać. Nigdy nie pozwól, aby cokolwiek stanęło na drodze do Twojego sukcesu. Masz w sobie dużo siły!

 

*za https://www.guidedmind.com/

 

 

Życzę wszystkim samych sukcesów 😊

Patrycja Zajdel