Style uczenia się

4 maja 2020
Style uczenia się

Mimo tego,  że niebawem koniec roku to zachęcam Was do zapoznania się z materiałem dotyczącym stylów uczenia się. Znając swój styl uczenia się, możemy zwiększać efektywność nauki, wpłynąć na szybkość przyswajania wiedzy. Zdobyte informacje przydadzą się Wam w dalszej edukacji.

Style uczenia się, według jednej z popularnych teorii, mają związek z preferowanym zmysłem w zakresie odbierania i przetwarzania informacji płynących z otoczenia. Na tej podstawie wyłoniono słuchowców, wzrokowców i kinestetyków. Na czym polegają poszczególne style uczenia się? Style uczenia się opierają się na założeniu, że każdy z nas na swój sposób odbiera informacje płynące ze świata i w indywidualny sposób je przetwarza. To dlatego uczymy się w różny sposób.

 

Wchodząc na poniższy link dowiesz się z filmiku jakie są style uczenia się, jak w pełni wykorzystać swój styl uczenia się oraz możesz sprawdzić swój styl robiąc sobie test.

 

Miłej zabawy 🙂 wychowawca Sylwia Herba

 

https://padlet.com/katarzynaswiecik/ws306ry6p9npnecv?fbclid=IwAR0eBGWI_jfSUmyV0f3HzCtXTdJYUAKJcfVNEN1UPre3Q0rPn7FcJnPRWHo