„Cały ten cukier” – film

4 maja 2020
„Cały ten cukier” – film

Zachęcam do obejrzenia tego filmu, gdyż musimy mieć świadomość jaki ma wpływ na nas cukier spożywany w zbyt dużej ilości. Musimy mieć świadomość ile cukru jest w słodyczach, słodkich napojach, jogurtach, a nawet w żywności. Wszystko jest potrzebne organizmowi, nawet cukier, ale jedzony z umiarem. Zapraszam do obejrzenia filmu i na chwilę refleksji nad naszym odżywianiem. Wykorzystajcie ten czas na uprawianie sportu w najprostszej postaci jak spacer z przyjacielem, psem, bieganie, jazdę na rowerze czy rolkach.

„Cały ten cukier” jest dokumentem, w którym reżyser, z pomocą ekspertów, opracował i przeprowadził na własnej osobie eksperyment, by zbadać negatywny wpływ cukru na ludzki organizm i odpowiedzieć na pytanie: co cukier potrafi zrobić z ciałem?

Po trzyletnim odstawieniu cukru przystąpił do działania. Najpierw spożywał 40 łyżeczek cukru zawartego w rekomendowanych jako zdrowe produkty przez 60 dni. Następnie zamienił je na cukier rafinowany, dodawany do żywności. Podczas eksperymentu nie zrezygnował z aktywności fizycznej. Podróżował do australijskich Aborygenów i USA, wyciągając wnioski o negatywnym wpływie produkowanych tam napojów. W filmie został przedstawione również znaczenie reklamy i manipulacji, stosowane przez koncerny wytwarzające żywność. Gameau wprowadził do dokumentu elementy przedstawienia, teledysku, animacji czy kiczowatych reklam, w których osadza samego siebie.

 

Miłego oglądania życzy Sylwia Herba

https://www.facebook.com/watch/?v=2108710886112333