SPOTKANIE Z PANIAMI Z REGIONALNEGO CENTRUM KRYZYSOWEGO

17 października 2022
SPOTKANIE Z PANIAMI Z REGIONALNEGO CENTRUM KRYZYSOWEGO

Powiat Stargardzki realizuje projekt Województwa Zachodniopomorskiego pn. Regionalne Pogotowie Kryzysowe. W ramach tego działania zostało powołane regionalne Centrum Kryzysowe w Stargardzie. Zadanie to realizuje osiem powiatów na terenie całego województwa.

We wtorek 4.10.2022 roku młodzież bursy uczestniczyła w spotkaniu z Panią Magdaleną Duszą-Kaczan i Panią Magdaleną Jakubowską reprezentującymi Regionalne Centrum Kryzysowe w Stargardzie. Panie zaprezentowały ofertę, jaką ma ww. instytucja. Opowiedziały, że głównym celem Regionalnego Pogotowia Kryzysowego jest zapewnienie wsparcia z zakresu wczesnej interwencji psychologicznej i psychoedukacyjnej dla osób w trakcie i po kryzysie psychicznym.

Dowiedzieliśmy się, gdzie jest siedziba ww. instytucji oraz jak umówić się na spotkanie ze specjalistami. Podczas spotkania wychowankowie mieli możliwość zadawania pytań, natomiast później można było skorzystać z indywidualnej rozmowy. Otrzymaliśmy plakat, wizytówki i ulotki, które zostały udostępnione młodzieży.

 

J.Konarska, D. Piskrzyńska