PRZEDSTAWIENIE „KOPCIUSZEK”

14 czerwca 2023
PRZEDSTAWIENIE „KOPCIUSZEK”

Pierwszego dnia czerwca w naszej bursie odbyła się premiera spektaklu, pt. „Kopciuszek”, który został wystawiony dla najbliższych osób członków Koła Teatralnego oraz uczniów stargardzkich szkół ponadpodstawowych. Na kolejne przedstawienie, które odbyło się 05.06.2023 r. zostali zaproszeni uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Stargardzie. Natomiast 06.06.2023 r. spektakl mogły obejrzeć dzieci ze stargardzkich placówek opiekuńczo- wychowawczych.

Członkowie Koła Teatralnego w składzie: Z. Byczkowska, K. Gołyński, Z. Baranowska, A. Piwko, K. Kałapacka, L. Rogowska, J. Kiełbowicz, A. Pytel, D. Wołoszyn, P. Przepiórska, J. Banaś, Z. Wesołowska, R. Maruszczak, P. Nowakowska, H. Dzudziak, E. Barnik przedstawili historię Kopciuszka . Była to współczesna wersja opowiadania na podstawie baśni Braci Grimm. Nasi utalentowani aktorzy pokazali losy dziewczyny, która po śmierci ojca była poniżana i wykorzystywana przez swoją macochę i jej dwie córki. W przedstawieniu poruszony został temat tolerancji. Mowa była o tym, że inna orientacja, pochodzenie czy wyznanie religijne nie wpływają na wartość człowieka. I, że choć wszyscy jesteśmy inni, wszyscy jesteśmy równi.

Zaproszeni goście byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności aktorskich, tanecznych oraz wokalnych członków Koła Teatralnego.

 

Opiekunowie Koła Teatralnego: Patrycja Zajdel, Dżesika Piskrzyńska