WYSTRZAŁOWY DZIEŃ BURSIAKA

11 czerwca 2021
WYSTRZAŁOWY DZIEŃ BURSIAKA

W tym trudnym, pandemicznym okresie nadszedł czas na wzmacnianie relacji i przypomnienie sobie, że przebywanie w gronie rówieśników to wspaniała sprawa.

8 czerwca wyjechaliśmy do Chociwla. Otoczony lasem teren Stowarzyszenia Strzeleckiego „Batalion” zachęcał do aktywnego spędzenia czasu. Doświadczeni instruktorzy zaznajomili młodzież z procedurami posługiwania się bronią. Każdy z uczestników miał możliwość oddania pięciu strzałów z broni krótkiej. Wychowankowie sprawdzali swoją celność rzucając nożami i toporkiem do drewnianej tarczy. Wbrew pozorom było to bardzo trudne zadanie. Oczywiście oprócz dobrej zabawy priorytetem było zachowanie najwyższego bezpieczeństwa. Za udział w „wieloboju wojskowym” wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Wychowawcy zachęcali młodzież do rywalizacji w konkurencjach sportowych. Bawiliśmy się świetnie podczas przeciągania liny (dziewczyny górą 🙂 ), biegu w nartach czy jak zawsze popularnych- badmintonie i siatkówce.

Później rozpaliliśmy ognisko. Warto przede wszystkim pamiętać, że ognisko to nie tylko siedzenie i pieczenie kiełbasek. My tam po prostu świetnie się bawiliśmy. Przyczyniła się do tego piękna gra Rafała na gitarze oraz wspólny śpiew.

Dzień Bursiaka połączyliśmy z obchodami Dnia Dziecka. Nasze „bursiane dzieci” wychowawcy obdarowali słodyczami.

Za organizację imprezy odpowiedzialni byli Dorota Wołyniec, Zbigniew Urbański i Kazimierz Wierzbowski. Pieczę nad wszystkim trzymał Antoni Guzik.

Przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków Bursy, za co dziękujemy pani dyrektor Małgorzacie Rybickiej.

PS. Wychowankowie obiecali, że za rok spotkamy się w większym gronie.