Wyjście do kina SCK na film pt. „ZGODA”

22 listopada 2017
Wyjście do kina SCK na film pt. „ZGODA”

W ramach Koła filmowego, dnia 15 listopada, grupa młodzieży pod opieką p. R. Kamińskiej, poszła do kina na kolejną nowość polskiej kinematografii pt. „Zgoda”.

Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek (Julian Świeżewski). Próbuje ocalić Annę (Zofia Wichłacz), w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin (Jakub Gierszał), Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie. Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system. Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko.

Kolejny film o trudnych, życiowych decyzjach, o tym, na co się godzimy, z czym walczymy, jak się zachowujemy w ekstremalnych sytuacjach, jakich wyborów dokonujemy i jaką cenę za to płacimy. Wspólnie się zgodziliśmy, że dobrze, że takie problemy analizujemy czysto teoretycznie, siedząc w wygodnym fotelu w ciepłej sali kinowej.

 

Opracowała: Renata Kamińska