pro binary options strategies ashton ltd trustable binary options 2019 india renko scalp forex binary options trading strategy que pasara con las opciones binarias opções binárias confival w como usar lola opcion binary en qlik sense descargarprograma automatico para opciones binarias

Wyjście do kina SCK na film pt. „ZGODA”

22 listopada 2017
Wyjście do kina SCK na film pt. „ZGODA”

W ramach Koła filmowego, dnia 15 listopada, grupa młodzieży pod opieką p. R. Kamińskiej, poszła do kina na kolejną nowość polskiej kinematografii pt. „Zgoda”.

Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek (Julian Świeżewski). Próbuje ocalić Annę (Zofia Wichłacz), w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin (Jakub Gierszał), Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie. Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system. Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko.

Kolejny film o trudnych, życiowych decyzjach, o tym, na co się godzimy, z czym walczymy, jak się zachowujemy w ekstremalnych sytuacjach, jakich wyborów dokonujemy i jaką cenę za to płacimy. Wspólnie się zgodziliśmy, że dobrze, że takie problemy analizujemy czysto teoretycznie, siedząc w wygodnym fotelu w ciepłej sali kinowej.

 

Opracowała: Renata Kamińska