ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

23 kwietnia 2020
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia to dzień, w którym święto obchodzi nasza planeta. Światowy Dzień Ziemi 2020 odbywa się pod hasłem „Działania na rzecz ochrony klimatu”. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa ten dzień będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle. O środowisko naturalne możesz zadbać bez wychodzenia z domu.

 

 

 

 

Oto kilka najpopularniejszych działań, które warto włączyć w codzienne działania, przy okazji uzdrawiając naszą planetę.

  1. Segreguj śmieci
  2. Oszczędzaj wodę
  3. Gromadź deszczówkę
  4. Zacznij pić wodę z kranu
  5. Wymień żarówki na energooszczędne
  6. Używaj środki czystości bezpieczne dla środowiska
  7. Wyłączaj sprzęty których nie używasz
  8. Korzystaj z wielorazowych zamienników szczególnie przedmiotów plastikowych.

 

Dołącz do Bałtyckiej Odysei lokalnie, np. podczas spaceru z psem 

Bałtycka Odyseja to akcja sprzątania polskiego wybrzeża. Epidemia i obowiązek częściowej izolacji trochę zweryfikowała plany, ale każdy z nas może zorganizować samodzielnie taką lokalną Odyseję u siebie. Wystarczy, na spacer z bliskimi czy z psem, wziąć ze sobą worek na śmieci oraz rękawiczki i oczyścić ze śmieci naszą najbliższą okolicę. Ten drobny gest będzie ważnym wkładem każdego z nas w dbanie o planetę. Kiedy przyjdzie moment, że będzie można znów beztrosko cieszyć się czasem w parkach, nad rzekami, na łąkach, będą one wolne od odpadów. Do sprzątania plaż niedługo wrócimy.

 

Ekologiczny ogródek domowy „zero waste”

 

Wychowawca grupy I – Dżesika Kościelniak