módulo 3 curso básico de opciones binarias opciones binarias en medellin quản lý vốn thai van linh operaciones en tendencia opciones binarias

Nie daj się depresji!

11 maja 2020
Nie daj się depresji!

1. Zastosuj koloroterapię.

Ubierając się, wybierz z szafy coś energetycznego- czerwień, żółć, pomarańcz. Psychologowie udowodnili, że jaskrawe, wesołe kolory stymulują mózg do pracy, zwiększają kreatywność i poprawiają nastrój!

 

 

 

2. Weź prysznic.

Najlepiej naprzemienny czyli zimno- ciepły, pobudzi krążenie i dotleni mózg. Dzięki niemu nie tylko umysł, ale i ciało będzie od razu w lepszej formie.

 

3. Przeciągnij się.

Wstań z łóżka, mocno wyciągnij ciało i ręce do góry, rozłóż palce obu rąk i zrób  wdech. Ten prosty akt sprawi, ze do komórek mózgu uderzy fala tlenu. A ten pobudza głowę do produkcji endorfin i serotoniny.

 

4. Pochwal się.

Mówienie o sobie aktywuje obszary mózgu, które odpowiadają za motywację, a także są powiązane z przyjemnością odczuwaną w wyniku np. jedzenia.

 

5. Zrelaksuj się.

Połóż się wygodnie, zamknij oczy i uruchom wyobraźnię. Zwizualizuj sobie miłe miejsce, w którym czujesz się komfortowo. Po kolei rozluźnij w myślach wszystkie mięśnie- zacznij od głowy, zakończ na palcach u stóp. Trening autogenny wprawi cię w stan głębokiego odprężenia i spokoju.

 

6. Zdrowo się odżywiaj – Radość na talerzu…

Pewne produkty żywnościowe zawierają wiele naturalnych antydepresantów- magnezu, witamin z grupy B, kwasów tłuszczowych omega-3 oraz substancji pobudzających organizm do produkcji hormonów szczęścia (serotoniny, dopaminy, endorfin).

Szczególnie polecane na dobry nastrój są:

– banany,

– czekolada,

– papryczki chili,

–  chude mięso,

– ryby morskie,

– szpinak.

 

7. Nie zapominaj o ruchu na świeżym powietrzu, czerp radość z promieni słonecznych dostarczających naturalnej witaminy D, mającej wpływ między innymi na naszą odporność.

 

Dbaj o siebie i swoich bliskich !!!

Aneta Kaproń