Festyn kulturalno- oświatowy – „Dzień Bursiaka”, „Dzień Dziecka”

30 maja 2022
Festyn kulturalno- oświatowy – „Dzień Bursiaka”, „Dzień Dziecka”

W środę 25 maja 2022 roku z okazji „Dnia Bursiaka” i „Dnia Dziecka” wychowankowie bursy mieli możliwość integracji na świeżym powietrzu. Impreza została zorganizowana kolejny raz w Chociwlu na terenie strzelnicy Stowarzyszenia Strzeleckiego „Batalion”. Wychowankowie uczestniczyli w szkoleniu strzeleckim z broni palnej długiej i krótkiej. Zwieńczeniem szkolenia strzeleckiego było strzelanie do tarczy i otrzymanie certyfikatu w postaci dyplomu ukończenia szkolenia. Ponadto wychowankowie byli oprowadzani po ścieżce ekologicznej oraz uczestniczyli w zawieszaniu domków dla ptaków i sadzeniu drzewek w lesie.

Wychowawcy przygotowali panel sportowy, w którym młodzież aktywnie uczestniczyła i rywalizowała w konkurencjach sportowych. Było przeciąganie liny, zabawy z piłką nożną i siatkową, pchnięcie kulą dla dziewczyn i chłopców. Zabawa była przednia, rywalizacja „fair-play” i obfitowała w różne śmieszne sytuacje. Po zakończeniu zmagań sportowych tradycyjnie odbyło się spotkanie przy ognisku, gdzie w miłej atmosferze uczestnicy posilili się pieczonymi kiełbaskami. Nie zabrakło także słodkich przekąsek oraz napojów. Uśmiechnięte buzie i wesoły nastrój towarzyszył wychowankom w drodze powrotnej, bo choć nieco zmęczeni, nie żałowali wspólnego, atrakcyjnego spędzenia czasu.

 

Za organizację imprezy odpowiedzialni byli wychowawcy: Zbigniew Urbański, Kazimierz Wierzbowski i Adam Farbotko. Pieczę nad przebiegiem imprezy sprawował pan Antoni Guzik.

 

Wyjazd został sfinansowany ze środków Bursy, za co dziękujemy pani dyrektor Małgorzacie Rybickiej.