binary options timing viver de trader é possível com opções binárias tất cả đều là em xtb apakah olymp trade sala de sinais free opções binárias manual analise grafica opções binárias indicador para opções binárias mercado livre

ESTER – dziewczynka, która zginęła w Auschwitz.

29 stycznia 2020
ESTER – dziewczynka, która zginęła w Auschwitz.

27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu, który przypada w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku.

Jak zrozumieć, co się wtedy wydarzyło? Jak poczuć tragizm tamtego czasu?

Trudno jest sobie wyobrazić ponad 6 milionów zamordowanych ludzi, dlatego skupiliśmy się na historii Ester Polack, która urodziła się w Amsterdamie, a 28 czerwca 1942 została przywieziona do Auschwitz z transportem tysiąca stu dziesięciu amsterdamskich Żydów. Zamordowano ją w komorze gazowej w wieku pięciu lat.

To, co mogliśmy zrobić z młodzieżą w bursie, to przynajmniej w tym dniu spotkać się i pomyśleć o Ester. Mogliśmy porozmawiać o tym, że „Holokaust nie wziął się z nieba”, że wykluczenie zaczyna się wtedy, gdy kogoś obgadujemy i innych nastawiamy przeciwko tej osobie. Wykluczamy, gdy wyznaczamy „strefy wolne od…”   

Bo jedenaste przykazanie to „Nie bądź obojętny”.

 

Spotkanie zorganizowała p. R. Kamińska