„Eksplozja Wiosny”

28 kwietnia 2017
„Eksplozja Wiosny”

MŁODZI NA ULICACH ŚWIATA – tak zatytułowany jest projekt, którym Bursa Szkolna w Stargardzie zaprasza młodzież do aktywności w różnych sferach życia. W roku szkolnym 2016/2017 organizator  proponuje konkurs z aktywności obywatelskiej młodych  zatytułowany – Eksplozja wiosny – zagospodaruj własny skwer ( wiosna 2017 ).

Celem  projektu jest integracja młodzieży wokół zagadnień dotyczących sztuki, ochrony środowiska oraz zadań obywatelskich.

Przedsięwzięcie odpowiada  priorytetom Kuratorium i potrzebom współczesnych czasów, w których młody człowiek, często  samotny, pogrążony jest w świecie wirtualnym i oderwany od rzeczywistości.

Projekt obejmować będzie zadania wielu sfer życia  –  od nauki przedsiębiorczości przez ekologię aż do działań artystycznych oraz prospołecznych. Zadaniem młodych jest estetyczne zagospodarowanie wybranego przez siebie skweru, dokumentacja  zachodzących zmian oraz bieżąca pielęgnacja zagospodarowanego miejsca.

Dokumentacja na nośniku elektronicznym ( płyta CD) w postaci luźnych zdjęć lub prezentacji przekazana organizatorom jest koniecznym warunkiem uczestnictwa w zadaniu.

Komisja konkursowa oceni wkład pracy, estetykę zagospodarowanego skweru oraz jakość użytych materiałów i roślin.

Podsumowanie konkursu  i wręczenie nagród odbędzie się 5 czerwca 2017 roku o godz.18.00  w siedzibie Organizatora.

Pomysłodawcą i koordynatorem Projektu „Młodzi na ulicach świata” jest  Małgorzata Andrałojć – polonistka i wychowawczyni w Bursie Szkolnej.

Patronat honorowy nad projektem objął Starosta Powiatu Stargardzkiego.

Partnerem medialnym jest gazeta Dziennik Stargardzki.