„Dzień bursiaka” – Chociwel -29.05.2019 r.

4 czerwca 2019
„Dzień bursiaka” – Chociwel -29.05.2019 r.

W tym dniu wspólnie ze Stowarzyszeniem „Batalion” z Chociwla zorganizowany został festyn sportowy, w którym udział wzięło ponad trzydziestu wychowanków bursy. Kierownikiem imprezy był pan Antoni Guzik, którego wspierali wychowawcy Adam Farbotko i Zbigniew Urbański.

Program imprezy podzielony został na dwie części: militarną i sportową. Militarna składała się z następujących konkurencji: konkursu strzeleckiego, konkursu strzelania z łuku, konkursu rzutu nożem do tarczy i konkursu rzutu toporkiem do tarczy. Uczestnicy biorący udział w wieloboju militarnym otrzymali imienne karty punktowe, na które nanoszone były punkty zdobyte w każdej z konkurencji. Po zsumowaniu uzyskano końcowy wynik wieloboju militarnego. Wielobój militarny wygrał Łukasz Piesiak przed Patrykiem Furgalskim i Gracjanem Matuszczakiem. Wszyscy uczestnicy wieloboju otrzymali dyplomy udziału. Przebieg wieloboju obsłużyli członkowie stowarzyszenia „Batalion”.

 W części rekreacyjno-sportowej rozegrano następujące konkurencje: przeciąganie liny, wyścigi w dwójkach na nartach, rzut kółkiem na stojak, wyścig w workach oraz skok w dal z miejsca. Uczestnicy konkurencji otrzymali dyplomy uczestnictwa.

W czasie trwania festynu można było przejechać się terenowym samochodem po okolicznym lesie jak również zjeść pieczoną na ognisku lub na grillu kiełbaskę. Do dyspozycji uczestników były również napoje i inne artykuły spożywcze.

Należy podkreślić aktywny udział młodzieży w całym festynie  za co także otrzymali słodki upominek. Dziękując gospodarzom obiektu i uczestnikom festynu za wspaniałą zabawę pani wicedyrektor Dorota Wiśniewska zapewniła, że współpraca ze stowarzyszeniem „Batalion” będzie kontynuowana w latach następnych.