Drodzy Wychowankowie!

18 maja 2020
Drodzy Wychowankowie!

Żyjemy w ciekawym a zarazem trudnym czasie związanym z pandemią. Szereg dotychczasowych ograniczeń, zmiana formy nauczania, stylu życia i niekiedy problemy osobiste, rzutują na nasze funkcjonowanie, na nasz stan psychiczny. W sytuacjach problemowych kontaktujcie się z nami, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Jednocześnie przypominam Wam o telefonach zaufania dla dzieci i młodzieży, za pośrednictwem których możecie otrzymać anonimową i bezpłatną pomoc.

 

1. OGÓLNOPOLSKI TELEFON ZAUFANIA FUNDACJI  ITAKA 

Dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów

www.liniadzieciom.pl; tel. 800 080 222; e-mail: porady@liniadzieciom.pl

Telefon całodobowy.

 

2. DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

brpd.gov.pl; tel. 800 12 12 12

Telefon jest anonimowy i bezpłatny. Psycholodzy i prawnicy z Telefonu Zaufania udzielają pomocy dzieciom i młodzieży. Pod numer telefonu mogą dzwonić osoby dorosłe. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00.

 

3. CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO

liniawsparcia.pl; tel. 800 70 2222

Linia Wsparcia jest centrum pomocowym działającym całodobowo i bezpłatnie. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Telefonicznie i mailowo pomagają również specjaliści: psychiatrzy, prawnicy i pracownicy socjalni.

 

4. TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

116111.pl; tel. 116 111

Konsultanci Telefonu Zaufania 116111 są psychologami i pedagogami, odpowiednio przygotowanymi do świadczenia pomocy anonimowej i bezpłatnej przez telefon oraz online dla dzieci i młodzieży. Telefon Zaufania 116 111 prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Telefon jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00 – 2.00.

 

Z życzeniami pomyślności – Dorota Wiśniewska