sàn chứng khoán mỹ olymp trade vs iq option حكم الخيارات الثنائية kebenaran dibalik binary option bars là gì binary option apakah judi

BEZPIECZNE WAKACJE

10 czerwca 2020
BEZPIECZNE WAKACJE

Rok szkolny powoli dobiega końca…

Zbliżają się wakacje, czyli okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy  planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo.

 

 

Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa:

  1. Okres wakacji to czas wyjazdów turystycznych. Wakacje umożliwiają zawieranie nowych znajomości sprzyjających często przypadkowym kontaktom seksualnym, które zwiększają ryzyko zakażenia wirusem HIV.
  2. Alkohol i narkotyki prowadzą do zagrożenia zdrowia a nawet życia, ponadto mogą sprawić, że staniesz się ofiarą lub sprawcą aktów przemocy.
  3. Pamiętaj, zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów –przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz częstsze. Po takich substancjach łatwo możesz stracić samokontrolę.
  4. Dbaj o higienę osobistą, myj i dezynfekuj ręce, zachowaj dystans społeczny, unikaj zatłoczonych miejsc. Pamiętaj wirus nie zniknął!
  5. Korzystaj tylko z kąpielisk odpowiednio zorganizowanych. Mimo, że umiesz pływać, nie przeceniaj swoich umiejętności!
  6. Zachowaj umiar w przebywaniu na słońcu –noś nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, stosuj kremy z flirtami ochronnymi.
  7. Noś odpowiednią odzież w lesie zakrywającą jak najwięcej części ciała. Po wizycie w lesie dokładnie obejrzyj całe ciało. Jeżeli zauważysz kleszcza, natychmiast delikatnie go usuń.
  8. Nie przechowuj poza lodówką środków spożywczych łatwo ulegających zepsuciu (ciastek z kremem, jogurtów, kefirów, serków, wędlin) -może spowodować to wystąpienie zatrucia pokarmowego.
  9. Prowadź i propaguj zdrowy styl życia- odżywiaj się racjonalnie, bądź aktywny ruchowo, dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.
  10. Przebywając na wakacjach w swoim postępowaniu kieruj się zawsze zdrowym rozsądkiem.

 

W imieniu swoim i wszystkich Wychowawców życzę Wam radosnych, bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

Aneta Kaproń