Zakochaj się w Stargardzie

22 maja 2017
Zakochaj się w Stargardzie

Zanim pokochasz, spotkaj się i poznaj. Kierując się tą myślą wychowawcy Alicja Koźlik i  Kazimierz Wierzbowski postanowili zapoznać nas z walorami historycznymi, kulturowymi i turystycznymi Stargardu, abyśmy mogli się przekonać, że to miasto naprawdę zasługuje na to, aby się w nim zakochać.

We wtorek 16 maja zaprosili nas na spacer szlakiem stargardzkich zabytków. Towarzyszył nam pan Andrzej Bierca, pracownik stargardzkiego Muzeum Archeologiczno – Historycznego, który dostarczył nam obszernej wiedzy o wartości tych obiektów. We środę 17 maja w bursie obejrzeliśmy film pt. „Stargard z lotu ptaka” i rozmawialiśmy o tym, jak bogatym w unikalne zabytki i pięknym miastem jest Stargard. Na zakończenie wzięliśmy udział w quizie wiedzy o Stargardzie. Ponieważ spisaliśmy się w tym zadaniu znakomicie, otrzymaliśmy w nagrodę upominki ufundowane przez Wydział promocji miasta w Urzędzie Miejskim.

Dziś nikt z nas nie wątpi, że Stargard w pełni zasługuje na swoje miejsce w sercach nie tylko Stargardzian, ale wszystkich, którzy tu zawitają.