Akcje charytatywne

 

Zakrętki dla Milenki i Kornelki

 

Kontynuując akcję charytatywną „Wybiegajmy dzieciom uśmiech”, społeczność bursy dołączyła do zbierania zakrętek na rzecz Kornelki i Milenki. Wychowankowie, w zamian za woreczek zakrętek, mogli wylosować różne gadżety: piłki plażowe, smycze, kubki czy też zwolnienie z czasu nauki. Zakrętki pozyskano także w wyniku segregacji prowadzonej na terenie bursy. Swoje zbiory dorzucili również pracownicy. W czwartek 13 czerwca ekipa młodzieży spakowała zakrętki i przekazała wszystko do zainteresowanych.

Koordynatorem akcji z ramienia młodzieży była Karolina Grenda.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali.

 

wych. Renata Kamińska

 

 


 

Decyzją Młodzieżowej Rady Bursy, w roku szkolnym 2015/16, pieniądze zebrane podczas akcji charytatywnych oraz które udało nam się zebrać ze sprzedaży nakrętek, zostały przekazane na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Stargardzie.

 


towarzystwo-opieki1

TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE ODDZIAŁ W STARGARDZIE SERDECZNIE DZIĘKUJE ZA WPŁATĘ DAROWIZNY NA POMOC DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT.

 

 

Poniżej pełen tekst podziękowań:

Podziękowanie dla Młodzieżowej Rady Bursy

 


 

„Człowiekowi najbardziej potrzeby jest drugi człowiek”. 

Wierząc w sens tych słów, w Bursie Szkolnej w Stargardzie podejmowane są działania w ramach wolontariatu. Ta dobrowolna i świadoma praca na rzecz innych, to między innymi regularne odwiedziny w Placówce opiekuńczo – wychowawczej nr 2, gdzie dziewczęta pomagają dzieciom odrabiać zadania domowe, wspólnie spędzają czas wolny. Zorganizowały również w bursie zbiórkę na prezenty mikołajkowe.

W grudniu wybraliśmy się z odwiedzinami do DPS w Dolicach. Pojechaliśmy ze słodkimi prezentami dla każdego pensjonariusza, ale i my zostaliśmy obdarowani ręcznie robionymi pudełeczkami. Był to pięknie spędzony czas z drugim człowiekiem. Czas rozmów, wspomnień, cierpliwości, wyrozumiałości, śpiewu, radości i wzruszenia.

Włączyliśmy się również do akcji charytatywnej „Wybiegajmy dzieciom uśmiech”. Główny, szczytny cel to wsparcie chorych dziewczynek: Kornelki i Milenki. Dlatego też grupa młodzieży wraz z Panią dyrektor, udała się do Ciacho Caffe. Część pieniędzy za zakupione kawy od razu została przekazana na rzecz dziewczynek. W bursie zbierane są również zakrętki, które przekazane zostaną na rzecz Kornelki i Milenki.

Jakie korzyści płyną z takich działań? Zawsze zyskują dwie strony. I potrzebujący i pomagający. Dlatego działamy dalej.

 

Renata Kamińska

 

 


 

Bo czas poświęcony drugiemu człowiekowi jest najważniejszy.

 

Taka myśl nam przyświecała, gdy kolejny raz jechałyśmy do DPS w Dolicach.

Nieważne 35 stopni na termometrze, bus bez klimatyzacji, wyboiste drogi, dwa kilometry marszu w pełnym słońcu. Ważne, że na miejscu wszyscy się ucieszyli na nasz widok, że poznali, że czekali. Był śmiech, były żarty. Dziewczęta odwiedziły w pokojach tych pensjonariuszy, którzy nie mogli przyjść do świetlicy. Dały z siebie to, co najcenniejsze… swoją obecność, zwyczajną rozmowę, uśmiech. Dostały wdzięczność.

I chcą dalej działać więc podpisały umowy wolontariackie i umówiły się na spotkania w czasie wakacji. A my z bursą wracamy w nowym roku szkolnym.

https://dpsdolice.org/wolontariat-z-bursy-stargard

 

wych. R. Kamińska

 

 


 

Wolontariat – dom dziecka

 

Koniec roku szkolnego wymusza na nas zawieszenie niektórych przedsięwzięć chociażby takich, jak wolontariat w zaprzyjaźnionej z nami placówce opiekuńczej. Pięć naszych wychowanek regularnie, co czwartek pomagało w nauce, czy też wspólnie z dziećmi spędzało czas wolny. Nawiązały się znajomości, bliższe relacje. Na ostatnie spotkanie dziewczęta poszły z niespodzianką, ponieważ społeczność bursy złożyła się, żeby swoim podopiecznym osłodzić trochę przerwę wakacyjną. Pogoda sprzyjała i był jeszcze czas na wspólną zabawę na świeżym powietrzu. I mamy nadzieję do zobaczenia po wakacjach  🙂 

 

wych. Renata Kamińska